Cena Bitcoina wystrzeliła w kosmos… na chwilę

Ostatnio zaktualizowany: 8 maja, 2023

  1. Cena Bitcoina na Bitfinexie krótkotrwale wzrosła do 56 000 dolarów za monetę z powodu nagłego wzrostu wolumenu handlu na rynku kontraktów terminowych.
  2. Spowodowało to krótki szczyt, gdzie traderzy obstawiający przeciwko cenie Bitcoina zostali zmuszeni do wyjścia ze swoich pozycji, co jeszcze bardziej podniosło cenę.
  3. Dyrektor techniczny Bitfinexu oświadczył, że system działał poprawnie podczas incydentu, ale niektórzy obserwatorzy rynku martwią się brakiem płynności i głębi rynku kontraktów terminowych Bitcoina.
  4. Wzrost ceny Bitcoina zbiegł się z spadkiem cen akcji dwóch amerykańskich banków, co skłoniło niektórych analityków do uznania Bitcoina za bezpieczną przystań w niepewnych czasach.
  5. Bitcoin pozostaje wysoce zmiennym aktywem, a jego ceny podlegają nagłym i dramatycznym fluktuacjom, zależnym od warunków rynkowych i nastrojów inwestorów.

Cena Bitcoina na giełdzie Bitfinex chwilowo wzrosła do astronomicznych 56 tys. dolarów za sztukę. To zjawisko spowodowane było nagłym wzrostem wolumenu handlowego na rynku bezterminowych kontraktów terminowych, których instrumentem bazowym jest BTC. Skokowi ceny towarzyszył dramatyczny wzrost wolumenu handlowego. Błyskawiczny rajd ceny Bitcoina wywołał natychmiastową realizację stop lossów traderów grających pozycje krótkie, co miało miejsce w tzw. short squeeze.

Bitcoin jako bezpieczna przystań

Entuzjaści Bitcoina oraz analitycy rynku widzą tę kryptowalutę jako bezpieczną przystań w czasach niepewności dla dolara amerykańskiego oraz tradycyjnego systemu bankowego. Rajd Bitfinex zbiegł się w czasie z 2,5% wzrostem ceny Bitcoina na rynku spot, ponieważ inwestorzy zareagowali na wzrost popytu na BTC z powodu spadających cen akcji dwóch banków, Pacwest (PACW) i Western Alliance (WAL), które spadły o ponad 30% z powodu odnowionych obaw o system bankowy USA.

Wysoka zmienność Bitcoina

Bitcoin jest niewątpliwie wrażliwym aktywem, którego ceny podlegają gwałtownym i dramatycznym wahaniom w zależności od warunków rynkowych i sentymentu inwestorów. Ważne jest, aby zauważyć, że na rynkach terminowych brakuje płynności i głębokości rynku, co może prowadzić do gwałtownych zmian cen.

Przeczytaj również:  Bitcoin lepszy od złota? MicroStrategy się chwali!

Pomimo ryzyka, wielu ludzi uważa Bitcoin za ekscytującą i potencjalnie dochodową okazję inwestycyjną. Ważne jest, aby dokładnie przebadać ryzyka przed inwestowaniem, ale dla tych, którzy są gotowi podjąć ryzyko, istnieje potencjał do znacznych zysków.

Zobacz również - Robert Kiyosaki wyjaśnia, dlaczego bitcoin dominuje nad złotem

Podziel się ze znajomymi
Karolina Mykesz

Karolina Mykesz

Swoją przygodę z kryptowalutami zaczęłam już wiele lat temu, kiedy Bitcoin dopiero zaczynał zyskiwać popularność. Początkowo traktowałam to jako ciekawostkę, ale wraz z upływem czasu zaczęłam coraz bardziej interesować się zagadnieniami związanymi z kryptowalutami. Przeczytałam mnóstwo artykułów, oglądałam wykłady i szkolenia, a także uczestniczyłam w konferencjach branżowych.

BONUS NA START

Załóż DARMOWE konto i zyskaj!
Rejestracja zajmuje 30 sekund
close-link

Poczekaj!

Zapomniałeś o bonusie na giełdzie Binance?
1. Rejestracja jest całkowicie darmowa
2. Nie zabierze Ci więcej niż 30 sekund
3. Nie musisz od razu kupować by dostać bonus
close-link