Czy Greenpeace przeprosi górników BTC?

Ostatnio zaktualizowany: 24 kwietnia, 2023

Od jakiegoś czasu Greenpeace usilnie stara się przekonać świat, że Bitcoin wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Niedawno opublikowany raport rzuca jednak nowe światło na tę kwestię, obalając tezę o szkodliwym wpływie energii zużywanej na wydobycie BTC na naszą planetę, co stoi w sprzeczności z przekonaniami Greenpeace.

W pigułce: Greenpeace wzywa przedstawicieli sektora finansowego do odpowiedzialnego zarządzania kryptowalutami, jednak ich niedawna grafika została przyjęta z entuzjazmem przez społeczność Bitcoina i stała się niezamierzoną maskotką. Niedawno opublikowany raport wskazuje również, że wpływ wydobycia BTC na środowisko jest mniejszy, niż się początkowo sądziło. Greenpeace i Bitcoin pozostają w sprzeczności.

Greenpeace vs Bitcoin

Greenpeace zdecydowanie angażuje się w działania, które mają na celu pokazanie negatywnego wpływu Bitcoina na środowisko. Organizacja nieustannie dbająca o dobro naszej planety opublikowała niedawno tekst, w którym prosi przedstawicieli sektora finansowego o uświadomienie sobie, jak bardzo Bitcoin szkodzi klimatowi. Zieloni aktywiści domagają się, aby takie firmy jak Fidelity, które oferują handel kryptowalutami, podjęły odpowiedzialność za ten problem.

W ostatnim tygodniu społeczność Bitcoina zaczęła głośno mówić o innej inicjatywie Greenpeace. Organizacja ta postanowiła nawiązać współpracę z artystą Von Wongiem w celu stworzenia grafiki dla akcji „zmień kod, nie klimat„. Grafika ta została nazwana „Satoshi Skull” i przedstawiała dość przerażającą czaszkę z symbolami kryptowaluty w oczodołach.

Niestety dla organizacji, ich działanie przyniosło odwrotny skutek. Społeczność Bitcoina była zachwycona grafiką, uznając ją za „dobrze wykonaną robotę” i stwierdziła, że „Czaszka Satoshiego” doskonale nadaje się na maskotkę tego aktywa. Co więcej, sam autor grafiki, wspomniany Von Wong, przyznał, że osobiście nie jest do końca przekonany do całej kampanii.

Przeczytaj również:  KnF wyraża sceptycyzm wobec kryptowalut: Złe prognozy dla polskiego rynku

Sprawdź również - Stablecoin związany z euro wzbudza kontrowersje w świecie kryptowalut

Podziel się ze znajomymi
Karolina Mykesz

Karolina Mykesz

Swoją przygodę z kryptowalutami zaczęłam już wiele lat temu, kiedy Bitcoin dopiero zaczynał zyskiwać popularność. Początkowo traktowałam to jako ciekawostkę, ale wraz z upływem czasu zaczęłam coraz bardziej interesować się zagadnieniami związanymi z kryptowalutami. Przeczytałam mnóstwo artykułów, oglądałam wykłady i szkolenia, a także uczestniczyłam w konferencjach branżowych.

BONUS NA START

Załóż DARMOWE konto i zyskaj!
Rejestracja zajmuje 30 sekund
close-link

Poczekaj!

Zapomniałeś o bonusie na giełdzie Binance?
1. Rejestracja jest całkowicie darmowa
2. Nie zabierze Ci więcej niż 30 sekund
3. Nie musisz od razu kupować by dostać bonus
close-link