Do Kwon został zwolniony za kaucją!

Ostatnio zaktualizowany: 13 maja, 2023

  • Były CEO Terraform Labs, Do Kwon, został zwolniony za kaucją w Czarnogórze po tym, jak został aresztowany za stosowanie fałszywych dokumentów.
  • Do Kwon i jego wspólnik, Han Chang-joon, zostali zwolnieni za kaucją w wysokości 400 000 euro każdy i są pod nadzorem policji.
  • Do Kwon stoi przed 40-letnim wyrokiem za przestępstwa finansowe w Korei Południowej, a zarówno Stany Zjednoczone, jak i Korea Południowa domagają się jego ekstradycji.
  • Terraform Labs to ekosystem dla zdecentralizowanej finansówki i aplikacji blockchain, współzałożony przez Do Kwona, który zbankrutował rok temu.
  • Do Kwon był w podróży do Dubaju, kiedy został aresztowany, a przez ostatnie sześć miesięcy przemieszczał się między różnymi krajami.

Były CEO Terraform Labs, Do Kwon, został zwolniony za kaucją w Czarnogórze po tym, jak został aresztowany za stosowanie fałszywych dokumentów. Jego wspólnik, Han Chang-joon, również został zwolniony za kaucją w tej samej wysokości. Oboje są pod nadzorem policji i zostali zobowiązani do przebywania w wyznaczonym miejscu w Czarnogórze oraz do współpracy z władzami. Sprawa sądowa ma się odbyć 16 czerwca, a nie wiadomo, gdzie Do Kwon zostanie ekstradowany, jeśli zostanie uznany za winnego.

Do Kwon stoi przed 40-letnim wyrokiem za przestępstwa finansowe w Korei Południowej, a zarówno Stany Zjednoczone, jak i Korea Południowa domagają się jego ekstradycji. Terraform Labs to ekosystem dla zdecentralizowanej finansówki i aplikacji blockchain, współzałożony przez Do Kwona, który zbankrutował rok temu. Był w podróży do Dubaju, kiedy został aresztowany, a przez ostatnie sześć miesięcy przemieszczał się między różnymi krajami.

Do Kwon był w stanie negocjować swoje zwolnienie za kaucją dzięki pomocy swoich prawników, którzy negocjowali z władzami. Kaucja została zapłacona przez jego małżonkę. Oboje zostali aresztowani w Czarnogórze, kiedy Do Kwon próbował podróżować do Dubaju.

Przeczytaj również:  Milioner Bitcoin znaleziony martwy

Do Kwon i Han Chang-joon zostali zwolnieni za kaucją, ale nadal są w trudnej sytuacji, ponieważ zarówno Stany Zjednoczone, jak i Korea Południowa domagają się ich ekstradycji. Ostatecznie, jeśli zostaną uznani za winnych, zostaną ekstradowani do jednego z tych krajów. Sprawa sądowa ma się odbyć już 16 czerwca.

Zobacz powiązany post - Inicjatywa społeczności kryptowalutowej: emoji Bitcoina!

Podziel się ze znajomymi
Karolina Mykesz

Karolina Mykesz

Swoją przygodę z kryptowalutami zaczęłam już wiele lat temu, kiedy Bitcoin dopiero zaczynał zyskiwać popularność. Początkowo traktowałam to jako ciekawostkę, ale wraz z upływem czasu zaczęłam coraz bardziej interesować się zagadnieniami związanymi z kryptowalutami. Przeczytałam mnóstwo artykułów, oglądałam wykłady i szkolenia, a także uczestniczyłam w konferencjach branżowych.

BONUS NA START

Załóż DARMOWE konto i zyskaj!
Rejestracja zajmuje 30 sekund
close-link

Poczekaj!

Zapomniałeś o bonusie na giełdzie Binance?
1. Rejestracja jest całkowicie darmowa
2. Nie zabierze Ci więcej niż 30 sekund
3. Nie musisz od razu kupować by dostać bonus
close-link