Elon Musk wyśmiewa pozew inwestorów Dogecoin

Ostatnio zaktualizowany: 19 stycznia, 2024

Elon Musk wystąpił do sądu z wnioskiem o odrzucenie zarzutów zawartych w pozwie dotyczącym Dogecoin o wartości 258 miliardów dolarów. Pozew ten dotyczy domniemanych nielegalnych czynności, które miałby popełnić przedsiębiorca pochodzący z Republiki Południowej Afryki. Co więcej, oskarżyciele nie wyjaśniają, w jaki sposób Musk miał zamiar oszukać kogokolwiek ani jakie niebezpieczeństwo miał na celu ukryć.

W pigułce: Elon Musk wystąpił do sądu z wnioskiem o odrzucenie zarzutów zawartych w pozwie dotyczącym Dogecoin o wartości 258 miliardów dolarów. Inwestorzy twierdzą, że Musk wykorzystał swoją pozycję i wpłynął na wartość Dogecoina, ale Musk twierdzi, że oskarżenia są bezpodstawne. Elon Musk i jego zespół prawniczy starają się obecnie unieważnić pozew w sądzie federalnym. Dogecoin jest kryptowalutą, którą można kupić na giełdach kryptowalut.

Elon Musk i jego zespół prawniczy z lekceważeniem odpowiadają na oskarżenia

Zespół prawny Elona Muska wystąpił do amerykańskiego sądu o oddalenie pozwu wartego 258 miliardów dolarów, zarzucając mu stworzenie piramidy finansowej wspierającej kryptowalutę Dogecoin. Według Reutera pozew złożony przez inwestorów w sądzie federalnym na Manhattanie został nazwany „fikcyjnym dziełem fikcji” z powodu „niewinnych i często głupich tweetów” Muska na temat Dogecoina.

Przedstawiciele Muska argumentowali, że inwestorzy nigdy tak naprawdę nie wyjaśnili, w jaki sposób miliarder zamierzał kogokolwiek oszukać. Wyjaśnili, że jego stwierdzenia, takie jak „Dogecoin Rulz” i „żadnych wzlotów, żadnych upadków, tylko Doge” były zbyt niejasne, aby uzasadnić oskarżenie o oszustwo. Wyjaśnili, że w rzeczywistości nie ma nic nielegalnego w wyrażaniu poparcia dla legalnej kryptowaluty.

Dogecoin: Inwestorzy żądają fortuny

Inwestorzy w Dogecoin oskarżają Elona Muska o celowe napompowanie wartości tej memicznej kryptowaluty o ponad 36 000% w ciągu zaledwie dwóch lat. Problemem jest upadek wartości Dogecoin, który nastąpił potem. Odszkodowanie w wysokości 258 miliardów dolarów to trzy razy więcej, niż szacowana strata wartości rynkowej kryptowaluty w ciągu 13 miesięcy przed złożeniem pozwu.

Przeczytaj również:  W ciągu najbliższego miesiąca wartość Bitcoina wzrośnie o 50%?

Evan Spencer, prawnik reprezentujący inwestorów, twierdzi w e-mailu: „Jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek pewni, że nasza sprawa zakończy się sukcesem”. W tej sprawie pozwana jest również organizacja non-profit Dogecoin Foundation, która domaga się oddalenia pozwu.

Tymczasem Elon Musk, kontrowersyjny i charyzmatyczny właściciel Twittera, w przeszłości swoimi postami wywołał już wiele procesów sądowych.

Sprawdź również - Ile kryptowalut ma PayPal? My już wiemy!

Podziel się ze znajomymi
Karolina Mykesz

Karolina Mykesz

Swoją przygodę z kryptowalutami zaczęłam już wiele lat temu, kiedy Bitcoin dopiero zaczynał zyskiwać popularność. Początkowo traktowałam to jako ciekawostkę, ale wraz z upływem czasu zaczęłam coraz bardziej interesować się zagadnieniami związanymi z kryptowalutami. Przeczytałam mnóstwo artykułów, oglądałam wykłady i szkolenia, a także uczestniczyłam w konferencjach branżowych.

BONUS NA START

Załóż DARMOWE konto i zyskaj!
Rejestracja zajmuje 30 sekund
close-link

Poczekaj!

Zapomniałeś o bonusie na giełdzie Binance?
1. Rejestracja jest całkowicie darmowa
2. Nie zabierze Ci więcej niż 30 sekund
3. Nie musisz od razu kupować by dostać bonus
close-link