Ethereum (ETH) i rekordowy poziom. Pomogli HODLerzy?

Ostatnio zaktualizowany: 19 stycznia, 2024

Analiza danych umieszczonych na blockchainach wskazuje na rekordowo wysoki poziom monet ETH trzymanych poza scentralizowanymi platformami kryptowalutowymi. Inwestorzy często wybierają taką formę przechowywania aktywów, gdy celem jest utrzymanie długoterminowych zysków. Być może to pozytywny sygnał dla Ethereum, oznaczający długoterminowy optymizm wobec tego projektu.

W pigułce: Inwestorzy Ethereum (ETH) mają powody do optymizmu, ponieważ analiza danych wykazała, że rekordowo wysoki poziom monet ETH jest trzymany poza giełdami. Oznacza to, że inwestorzy wolą trzymać swoje aktywa w dłuższej perspektywie czasowej, co jest dobrym znakiem dla długoterminowego sukcesu projektu. Trzymanie walut na giełdach jest ryzykowne, ponieważ są one narażone na ataki hakerskie i mogą upaść. Odzyskanie krypto w takich sytuacjach jest trudne i często kończy się ich bezpowrotną utratą.

Ethereum (ETH) stabilność dzięki HODLerom

Platforma analityczna Santiment, znana wśród miłośników wirtualnych walut, zdradziła swoje spostrzeżenia dotyczące sentymentu wokół drugiej największej kryptowaluty. Co ciekawe, ilość monet ETH trzymanych przez inwestorów na giełdach spadła do najniższego dotychczas poziomu. Jest to znak optymizmu.

Kiedy użytkownicy wirtualnych walut przesyłają swoje monety na platformy handlowe, zazwyczaj oznacza to, że mają zamiar je sprzedać. Trzymanie walut w dłuższej perspektywie czasowej w miejscu takim jak giełda, jest dość ryzykowne – są one bowiem narażone na ataki hakerskie, a także mogą po prostu upaść. Historia uczy nas, że odzyskanie krypto w tego typu sytuacjach bywa bardzo trudne i często kończy się ich bezpowrotną utratą.

Warto przeczytać na ten temat - Zaczyna się emocjonalna huśtawka na rynku krypto

Przeczytaj również:  Niespodziewane partnerstwo: Tether współpracuje z Uzbekistanem. Jaka jest idea za nową inicjatywą wydawcy stablecoina?
Podziel się ze znajomymi
Karolina Mykesz

Karolina Mykesz

Swoją przygodę z kryptowalutami zaczęłam już wiele lat temu, kiedy Bitcoin dopiero zaczynał zyskiwać popularność. Początkowo traktowałam to jako ciekawostkę, ale wraz z upływem czasu zaczęłam coraz bardziej interesować się zagadnieniami związanymi z kryptowalutami. Przeczytałam mnóstwo artykułów, oglądałam wykłady i szkolenia, a także uczestniczyłam w konferencjach branżowych.

BONUS NA START

Załóż DARMOWE konto i zyskaj!
Rejestracja zajmuje 30 sekund
close-link

Poczekaj!

Zapomniałeś o bonusie na giełdzie Binance?
1. Rejestracja jest całkowicie darmowa
2. Nie zabierze Ci więcej niż 30 sekund
3. Nie musisz od razu kupować by dostać bonus
close-link