Zaczyna się emocjonalna huśtawka na rynku krypto

Ostatnio zaktualizowany: 8 maja, 2023

  • Krypto-wiosna wywołuje zmienność rynku oraz emocjonalne wahania
  • Inwestorzy wciąż widzą w kryptowalutach bezpieczną przystań w niestabilnym świecie
  • Pozytywne sygnały dla aktywów cyfrowych, m.in. wzrost wartości zarządzanych aktywów cyfrowych oraz zwiększenie zysków z handlu Bitcoinem.

Rynek kryptowalut od dawna zaskakuje swoją zmiennością, a ostatnie miesiące były dla niego szczególnie trudne. Niestety, Bitcoin wciąż nie jest w stanie przełamać poziomu 30 000 USD na długo, a wartość całego rynku kryptowalut spadła o 30% w porównaniu z kwietniem 2022 roku. Wiele wskazuje na to, że rynek ma jeszcze daleką drogę do przebycia, by odzyskać dawny blask. Jednocześnie, inwestorzy zastanawiają się, czy „krypto-zima” dobiegła już końca, czy też nadal mają przed sobą trudne czasy.

Jednakże, nie wszystko jest takie czarne. W czasie hossy kryptowaluty są świetnym inwestycyjnym narzędziem, a w niestabilnym świecie inwestorzy wciąż widzą w BTC i innych cyfrowych aktywach bezpieczną przystań. W Q1 2023 roku Cash App wygenerowało 2,16 mld USD przychodów z handlu Bitcoinem, a Fineqia International odnotowała wzrost zarządzanych aktywów cyfrowych o 66%. Wartość zarządzanych aktywów cyfrowych wzrosła o 29% w porównaniu z szerszym rynkiem aktywów cyfrowych.

Ponadto, ETP, w tym ETF i ETN, zanotowały wzrost AUM z 19,9 mld USD do 32,6 mld USD w 2023 roku. Standard Chartered, Coinbase i H.C. Wainwright ogłosiły zakończenie krypto-zimy, a rynek wykazuje zdrowy apetyt na cyfrowe aktywa. CEO Fineqia uważa, że dane z 2023 roku pokazują zachęcające sygnały dla inwestorów.

Bitcoin zaczął pełnić rolę bezpiecznej przystani dla inwestorów. W Q1 2023 roku zyski brutto Block wyniosły 1,71 mld USD, co stanowi wzrost o 32% w stosunku rok do roku. Wzrost zarządzanych aktywów cyfrowych świadczy o zdrowym apetycie inwestorów na cyfrowe aktywa, a to pozytywny sygnał dla rynku kryptowalut. W 2023 roku BTC zaczął mocno, zyskując 80,65% wartości, a Block przypisał wzrost zysków z handlu Bitcoinem sprzedanym klientom.

Przeczytaj również:  Rządy a bitcoin: Ekonomista tłumaczy, dlaczego wartość kryptowalut może spaść

Uzupełnij swoją wiedzę - Top 3 Kryptowaluty do HODLowania w 2024: BTC, ADA, KANG

Podziel się ze znajomymi
Karolina Mykesz

Karolina Mykesz

Swoją przygodę z kryptowalutami zaczęłam już wiele lat temu, kiedy Bitcoin dopiero zaczynał zyskiwać popularność. Początkowo traktowałam to jako ciekawostkę, ale wraz z upływem czasu zaczęłam coraz bardziej interesować się zagadnieniami związanymi z kryptowalutami. Przeczytałam mnóstwo artykułów, oglądałam wykłady i szkolenia, a także uczestniczyłam w konferencjach branżowych.

BONUS NA START

Załóż DARMOWE konto i zyskaj!
Rejestracja zajmuje 30 sekund
close-link

Poczekaj!

Zapomniałeś o bonusie na giełdzie Binance?
1. Rejestracja jest całkowicie darmowa
2. Nie zabierze Ci więcej niż 30 sekund
3. Nie musisz od razu kupować by dostać bonus
close-link