Islamic Coin już w maju! Islamska kryptowaluta

Ostatnio zaktualizowany: 13 maja, 2023

  • Islamic Coin to pierwsza kryptowaluta, która przestrzega zasad i tradycji islamu, działająca na blockchainie Haqq.
  • Kryptowaluta ta ma ogromny potencjał na rynku finansowym islamskim, który ma przekroczyć 3,69 biliona dolarów do 2024 roku.
  • Partnerstwa z platformami handlowymi i e-commerce mają na celu wprowadzenie technologii Web3 zgodnej z szariatem w tradycyjne środowiska Web2.
  • Program Evergreen DAO przekazuje 10% każdej monety na rzecz wirtualnej organizacji non-profit, która skupia się na długoterminowym zrównoważonym rozwoju i wpływie na społeczność.

Islamic Coin to pierwsza kryptowaluta, która przestrzega zasad i tradycji islamu. Planuje ona swoją premierę w maju 2023 roku. Działa na blockchainie Haqq, który jest kompatybilny z Ethereum i tysiącami aplikacji na całym świecie. Haqq oznacza „prawda” po arabsku i ściśle przestrzega zasad finansowych i tradycji islamskich. Głównym symbolem wartości w ekosystemie jest zapewnienie platformy finansowej dla globalnej populacji muzułmańskiej.

Rynek i potencjał kryptowaluty Islamic Coin są ogromne. Wartość globalnego rynku finansowego islamskiego ma przekroczyć 3,69 biliona dolarów do 2024 roku. Rynek produktów halal ma przekroczyć 4 biliony dolarów.

Kryptowaluta Islamic Coin ma potencjał stać się aktywem pierwszego poziomu z tylko 3-4% udziałem online w społeczności muzułmańskiej. Społeczność muzułmańska stanowi „niewykorzystany i niedostatecznie obsłużony” rynek w świecie kryptowalut, z populacją ponad 1,8 miliarda ludzi. Finanse islamskie są akceptowane przez nie-muzułmanów, a co najmniej 50% prywatnych sprzedaży monet islamskich Haqq zostało zakupionych przez nie-muzułmanów. Transakcje w regionie MENA w 2022 roku były warte 566 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 48% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Haqq Association i jej partnerstwa mają na celu zwiększenie świadomości na temat blockchaina i kryptowalut. Partnerstwa z kilkoma platformami handlowymi i e-commerce mają na celu wprowadzenie technologii Web3 zgodnej z szariatem w tradycyjne środowiska Web2. Podpisano memorandum o porozumieniu z DDCAP GroupTM w celu zbadania potencjalnych możliwości współpracy. Celem jest budowanie wiodących systemów, które mogą sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi finansowe zgodne z szariatem. Celem jest zapewnienie globalnej platformy finansowej dla populacji muzułmańskiej, umożliwiającej przejrzyste i transgraniczne transakcje w czasie rzeczywistym, jednocześnie wspierając innowacje i filantropię Web3. Otrzymała akredytację i autoryzację od kilku władz muzułmańskich.

Przeczytaj również:  Robert Kiyosaki wyjaśnia, dlaczego bitcoin dominuje nad złotem

W ramach programu Evergreen DAO, 10% każdej monety Islamic Coin zostanie przekazane na rzecz wirtualnej organizacji non-profit, która skupia się na długoterminowym zrównoważonym rozwoju i wpływie na społeczność. Została stworzona, aby rozwiązać muzułmańskie problemy związane z zasobami cyfrowymi i ich zgodnością z prawem islamskim. Współzałożyciel uważa, że ​​Islamic Coin ma potencjał stać się aktywem pierwszego poziomu.

Podsumowując, kryptowaluta Islamic Coin ma potencjał, aby zapewnić globalną platformę finansową dla populacji muzułmańskiej, umożliwiając przejrzyste i transgraniczne transakcje w czasie rzeczywistym. Haqq Association i jej partnerstwa mają na celu zbudowanie wiodących systemów, które mogą sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi finansowe zgodne z szariatem.

Kryptowaluta ta ma potencjał stać się aktywem pierwszego poziomu, zwłaszcza wśród muzułmańskiej społeczności, która stanowi „niewykorzystany i niedostatecznie obsłużony” rynek w świecie kryptowalut. Program Evergreen DAO został stworzony, aby rozwiązać muzułmańskie problemy związane z zasobami cyfrowymi i ich zgodnością z prawem islamskim.

Warto przeczytać na ten temat - Binance aktualizuje metodykę listowania tokenów wg Bloomberga

Podziel się ze znajomymi
Karolina Mykesz

Karolina Mykesz

Swoją przygodę z kryptowalutami zaczęłam już wiele lat temu, kiedy Bitcoin dopiero zaczynał zyskiwać popularność. Początkowo traktowałam to jako ciekawostkę, ale wraz z upływem czasu zaczęłam coraz bardziej interesować się zagadnieniami związanymi z kryptowalutami. Przeczytałam mnóstwo artykułów, oglądałam wykłady i szkolenia, a także uczestniczyłam w konferencjach branżowych.

BONUS NA START

Załóż DARMOWE konto i zyskaj!
Rejestracja zajmuje 30 sekund
close-link

Poczekaj!

Zapomniałeś o bonusie na giełdzie Binance?
1. Rejestracja jest całkowicie darmowa
2. Nie zabierze Ci więcej niż 30 sekund
3. Nie musisz od razu kupować by dostać bonus
close-link