Powstaje Crypto Hub w Wielkiej Brytanii? Nie wszystkim się to podoba!

Ostatnio zaktualizowany: 22 kwietnia, 2023

Sekretarz ds. gospodarki w Ministerstwie Skarbu Wielkiej Brytanii, Andrew Griffith, ujawnił, że w ciągu najbliższego roku wprowadzone zostaną regulacje dotyczące kryptowalut. Szczegóły nowych przepisów mają zostać omówione przez rząd do końca kwietnia. Celem jest stworzenie globalnego centrum kryptowalut na Wyspach. Pomysł ten zdobył poparcie wielu polityków, w tym samego premiera, jednak nie brakuje także sceptyków ostrzegających przed ryzykiem związanym z wirtualnymi walutami.

Czy Wielka Brytania stanie się sercem świata kryptowalut?

Andrew Griffith, pełniący funkcję sekretarza ds. gospodarki w Ministerstwie Skarbu Wielkiej Brytanii, zapowiedział, że w ciągu roku wprowadzone zostaną regulacje dotyczące branży kryptowalut. Nowe zasady mają na celu stymulację sektora oraz przyspieszenie zmian, które uczynią Wielką Brytanię globalnym centrum aktywów cyfrowych. Griffith nie jest jedynym zwolennikiem tych planów. Z zadowoleniem przyjął je także premier Rishi Sunak, który już jako kanclerz skarbu wyraził zeszłego roku swoje ambicje dotyczące uczynienia kraju światowym centrum technologii aktywów kryptograficznych. Warto dodać, że Sunak zlecił również Brytyjskiej Mennicy Królewskiej opracowanie niezamiennego tokena (NFT). Choć rząd zrezygnował z tego projektu, zadeklarował, że powróci do niego w przyszłości.

Oponenci rządowych strategii

Chociaż premier oraz inni politycy z Wysp Brytyjskich wyrażają swoje poparcie dla sektora kryptowalut, to jednak Bank Anglii ma inne zdanie. Andrew Bailey, gubernator Banku Anglii, jest jednym z najbardziej zdecydowanych przeciwników tego rodzaju planów. Bailey uważa, że Bitcoin i inne alternatywne waluty nie mają żadnej realnej wartości. Ponadto, gubernator ostrzega inwestorów przed zbyt pochopnym angażowaniem się w rynek kryptowalut. Bailey twierdzi, że może to prowadzić do ogromnych strat, mówiąc dobitnie: Kupujcie je tylko wtedy, gdy jesteście gotowi stracić cały swój kapitał.

Warto przeczytać na ten temat - Platforma ZND prezentuje 17 świeżych projektów do subskrypcji

Przeczytaj również:  Bitcoin osiąga nowe rekordowe maksimum! BTC kontynuuje dynamiczny wzrost
Podziel się ze znajomymi
Karolina Mykesz

Karolina Mykesz

Swoją przygodę z kryptowalutami zaczęłam już wiele lat temu, kiedy Bitcoin dopiero zaczynał zyskiwać popularność. Początkowo traktowałam to jako ciekawostkę, ale wraz z upływem czasu zaczęłam coraz bardziej interesować się zagadnieniami związanymi z kryptowalutami. Przeczytałam mnóstwo artykułów, oglądałam wykłady i szkolenia, a także uczestniczyłam w konferencjach branżowych.

BONUS NA START

Załóż DARMOWE konto i zyskaj!
Rejestracja zajmuje 30 sekund
close-link

Poczekaj!

Zapomniałeś o bonusie na giełdzie Binance?
1. Rejestracja jest całkowicie darmowa
2. Nie zabierze Ci więcej niż 30 sekund
3. Nie musisz od razu kupować by dostać bonus
close-link