Rząd USA chce osłabić kryptowaluty sprzedając je

Ostatnio zaktualizowany: 22 kwietnia, 2023

W ostatnim tweecie zamieszczonym przez specjalistę w dziedzinie kryptowalut o pseudonimie „db”, dowiadujemy się, że rząd USA 14 marca sprzedał aż 9800 Bitcoinów (BTC). Te cyfrowe waluty zostały wcześniej skonfiskowane od przestępców prowadzących nielegalne operacje na platformie Silk Road. W chwili realizacji transakcji, wartość bitcoina wynosiła około 26 000 dolarów.

W skrócie: Rząd Stanów Zjednoczonych w marcu sprzedał 9800 Bitcoinów pochodzących z nielegalnych operacji na platformie Silk Road. Sprzedaż ta przyczyniła się do wzrostu ceny BTC, która w chwili realizacji transakcji wynosiła około 26 000 dolarów. Planuje również sprzedać aż 41 500 skonfiskowanych BTC w ciągu tego roku. Wielu obserwatorów uważa, że sprzedaż ta pomogła wzmocnić wartość bitcoina.

Ogromna liczba kryptowalut na sprzedaż

Niedawno rząd Stanów Zjednoczonych dokonał imponującej sprzedaży – pozbył się 9800 BTC, których wartość wynosiła około 215 milionów dolarów. Ale to nie koniec! Planuje również sprzedać aż 41 500 skonfiskowanych BTC, które mają związek z aferą Silk Road. Ta strona pełniła rolę cyfrowego czarnego rynku, na którym użytkownicy mogli nabywać i sprzedawać nielegalne towary, takie jak broń czy skradzione dane kart kredytowych.

Niestety, nie ma pewności, czy rząd USA ustalał cenę sprzedaży korzystając ze średniej ważonej, jednak jest to całkiem prawdopodobne. Co więcej, istnieje szansa, że Stany Zjednoczone skorzystały z tzw. transakcji pozagiełdowej, aby osiągnąć swój cel.

Ciekawostką jest, że operacja odbyła się na platformie Coinbase – największej giełdzie kryptowalut w USA. Biorąc pod uwagę jej ogromną popularność oraz potrzebę rządu na niezawodny sposób wyceny, istnieje szansa, że będziemy świadkami kolejnych transakcji z wykorzystaniem TWAP Coinbase. Pozostałe 41 500 BTC związane z Jedwabnym Szlakiem mają zostać sprzedane w czterech partiach w ciągu tego roku.

Przeczytaj również:  Ethereum przestaje finalizować transakcje

Rząd USA sprzedaje, cena BTC się zwiększa

Wielu obserwatorów ekosystemu uważa, że jest to kolejny etap prowadzonej przez rząd operacji Chokepoint 2.0, mającej na celu stłumienie amerykańskiego rynku kryptowalut. Jednak sprzedaż BTC przez rząd przyniosła rezultaty odwrotne do oczekiwanych. Dane z TradingView dowodzą, że cena bitcoina 14 marca, czyli w dniu sprzedaży pierwszej partii, dynamicznie wzrosła. Od tego czasu utrzymuje się na jeszcze wyższym poziomie.

Wyraźnie widać, że narastający kryzys bankowy zniweczył ewentualny negatywny wpływ sprzedaży na wartość Bitcoina. Inwestorzy na całym świecie poszukują sposobów ochrony swojego majątku poza tradycyjnym systemem finansowym.

Uzupełnij swoją wiedzę - Hiszpania mówi „nie” dla Worldcoin! Czy projekt Altmana napotka problemy?

Podziel się ze znajomymi
Karolina Mykesz

Karolina Mykesz

Swoją przygodę z kryptowalutami zaczęłam już wiele lat temu, kiedy Bitcoin dopiero zaczynał zyskiwać popularność. Początkowo traktowałam to jako ciekawostkę, ale wraz z upływem czasu zaczęłam coraz bardziej interesować się zagadnieniami związanymi z kryptowalutami. Przeczytałam mnóstwo artykułów, oglądałam wykłady i szkolenia, a także uczestniczyłam w konferencjach branżowych.

BONUS NA START

Załóż DARMOWE konto i zyskaj!
Rejestracja zajmuje 30 sekund
close-link

Poczekaj!

Zapomniałeś o bonusie na giełdzie Binance?
1. Rejestracja jest całkowicie darmowa
2. Nie zabierze Ci więcej niż 30 sekund
3. Nie musisz od razu kupować by dostać bonus
close-link