W ciągu najbliższego miesiąca wartość Bitcoina wzrośnie o 50%?

Ostatnio zaktualizowany: 22 kwietnia, 2023

Bitcoin (BTC) może przeżyć spektakularny wzrost wartości o ponad 50% w ciągu nadchodzącego miesiąca, jeśli historia się powtórzy. Tę optymistyczną prognozę przedstawiła firma InvestAnswers – twórcy popularnego kanału na YouTube z ponad 443 000 subskrypcjami. Według prowadzącego tego vloga, król świata kryptowalut ma realne szanse pokonać pułap 45 000 USD. Oznaczałoby to zwyżkę aż o około 55% w stosunku do aktualnych notowań. W piątek kurs BTC/USD krążył bowiem w rejonie 28 000 USD.

Kryzys bankowy przyspieszy Bitcoina?

Ekspert ds. kryptografii zwraca uwagę na wykres przedstawiony przez firmę badawczą K33, który wskazuje, że Bitcoin ma obecnie podobny wzór do tego, jaki można było zaobserwować w okresie bessy w latach 2018/2019. InvestAnswers twierdzi, że jeśli historia się powtórzy, cena Bitcoina może w ciągu miesiąca wrócić do poziomu 45 000 USD. Po tym skoku jednak, prawdopodobne są ruchy konsolidacyjne i horyzontalne.

Według niego długoterminowi posiadacze Bitcoina są teraz bardziej zaangażowani niż w 2018 roku i mimo 60% przeceny na rynku, nadal nie zamierzają sprzedawać. InvestAnswers dodaje, że w trakcie poprzedniej bessy właściciele BTC byli mniej chętni do utrzymania swoich aktywów, ponieważ mieli większe obawy co do przyszłości rynku kryptowalut.

Tym razem sytuacja jest inna – świadomość i dojrzałość rynku wzrosły, dzięki czemu długoterminowi inwestorzy są pewniejsi swoich decyzji i rzadziej decydują się na sprzedaż cyfrowych aktywów.

InvestAnswers zauważa również, że nadchodzący kryzys bankowy może jeszcze bardziej podnieść wartość Bitcoina. W przeszłości to właśnie problemy w sektorze bankowym były siłą napędową wzrostu kursu BTC/USD, a kolejny kryzys może mieć identyczne skutki.

Firma inwestująca miliony dolarów w startupy związane z technologią kryptograficzną i Web3 nie szczędzi krytyki amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) za jej bezkompromisowe postępowanie wobec rynku kryptowalut. Paradigm wyraźnie zaznacza nieprofesjonalizm tej instytucji, która twierdzi, że wszystkie waluty wirtualne poza Bitcoinem (BTC) są nieuregulowanymi papierami wartościowymi.

Przeczytaj również:  Wizja przyszłości ceny bitcoina według współzałożycieli Glassnode

Uzupełnij swoją wiedzę - Duża moc wydobywania Bitcoinów

Podziel się ze znajomymi
Karolina Mykesz

Karolina Mykesz

Swoją przygodę z kryptowalutami zaczęłam już wiele lat temu, kiedy Bitcoin dopiero zaczynał zyskiwać popularność. Początkowo traktowałam to jako ciekawostkę, ale wraz z upływem czasu zaczęłam coraz bardziej interesować się zagadnieniami związanymi z kryptowalutami. Przeczytałam mnóstwo artykułów, oglądałam wykłady i szkolenia, a także uczestniczyłam w konferencjach branżowych.

BONUS NA START

Załóż DARMOWE konto i zyskaj!
Rejestracja zajmuje 30 sekund
close-link

Poczekaj!

Zapomniałeś o bonusie na giełdzie Binance?
1. Rejestracja jest całkowicie darmowa
2. Nie zabierze Ci więcej niż 30 sekund
3. Nie musisz od razu kupować by dostać bonus
close-link